Спорт >> Мир >> 1-Й ТИЖДЕНЬ УКРАЇНИ НА ОЛІМПІАДІ

1-Й ТИЖДЕНЬ УКРАЇНИ НА ОЛІМПІАДІ

КАНАДА
У перший день змагань було розіграно 5 комплектів нагород. Українці змагалися у двох дисциплинах. Стрибуни з трампліна Віталій Шумбарець та Володимир Бощук не подолати перший раунд, посівши 45-е та 50-е місця, відповідно, а Олександр Лазарович взагалі не пройшов кваліфікацію. Розчарували і біатлоністки. Лідери команди – Валентина та Віта Семеренко бігали швидко, але стріляли невлучно і стали 23-ю та 34-ю, відповідно. В першу двадцятку потрапила Олена Підгрушная – 18-й результат. Кращою серед українок стала Оксана Хвостенко - 11-а у загальному заліку.

У другий день Олімпіади розіграли ще 5 комплектів медалей. У фрістайлі, одиночних саночних виступах та ковзАнярському спорту українці не були представлені, а ось у чоловічому лижному двоборстві Володимир Трачук показав 41-й результат. У чоловічому біатлоні Андрій Дериземля протягом гонки показував відмінну швидкість, але два промаха відкинули його на 5-те місце. Інши українці не потрапили, навіть, до першої двадцятки.

Третій день і 6 комплектів нагород. У швидкісному спуску серед чоловіків та борд-кросі українців не було. Натомість, в індивідуальних лижних гонках серед чоловіків на 15 кілометрів Роман Лейбюк та Олександр ПуцкО посіли 61-е та 62-е місця.  У жінок в лижних гонках на 10 кілометрів Валентина Шевченко стала 9-ю. Катерина Григоренко, Марина Анцибор та Лада Нестеренко, 48-ю, 53-ю та 56-ю, відповідно. Фігуристи Тетяна Волосожар – Станислав Морозов за сумою короткої та вільної програм стали 8-ми. Дебютанти Ігр Катерина Костенко - Роман Талан закінчили 20-ми. Головною ж несподіванкою дня став той факт, що вперше з 1964 року, російські спортивні пари залишилися без нагород, посівши лише 4-е місце.

Жоден з 5-ти комплектів медалей у четвертий день не дістався Україні. У гонці переслідуванні на 10 кілометрів серед жінок кращим результатом українських біатлоністок стало 21-е місце Олени Підгрушної. Оксана Хвостенко 22-га, Валентина СемерЕнко 23-я, Віта Семеренко 42-га. У чоловічій гонці на 12 с половиною кілометрів Сергій Сєднев стартувавши з 22-ї позиції став 10-м, а Андрій Дериземля припустившись 6 промахів з 5-го місця впав на 26-е. Сергій Семенов 39-й.

Засмутили і українські саночниці: Наталья Якушенко посіла 11-е місце, а Лілія Лудан,
четверту для себе «білу» Олімпіаду завершила на 19-ї сходинці. У борд-кросі та ковзАнярському спорті українки участь не брали. У короткій програмі фігурист Антон Ковалевський посів 21-е місце.

У 5-й день українці були представлені лише в змаганнях по санному спорту серед чоловічих парних екіпажів. Андрій КІсь - Юрій Гайдук стали 16-ми, а дебютанти турніру Роман ЗахАрків - Тарас СенькІв 19-ми.

Відмітемо перше золото та срібло Росії. Лижні гонщики Микіта КрЮков та Олександр ПанжИнський посіли першу та другу сходинки на п’єдесталі, відповідно.

У шостий день в індивідуальній гонці на 15 кілометрів Оксана Хвостенко стріляла без промахів, але бігла повільно, посівши 8-ме місце. Валентина Семеренко стала 13-ю, її сестра Віта 22-ю. Олена ПідгрУшна 32-ю.
Гонку на 20 кілометрів українці провалили. Олександр Беланенко став 22-м, Андрій ДериземлЯ 27-м,Сергій СемЕнов 52-м,а Сергій СЄднєв 68-м.

У одиночних змаганнях фігуристів росіянин Євген Плющенко, що лідирував після короткої програми, після довільній пропустив вперед американця Евана ЛайсАчека. Наш Антон Ковалевський став 24-м.

У 7-й день Олімпіади у Ванкувері було розіграно 4 комплекта медалей. У супергигантському спуску серед гірськолижників українців не було. Натомість, у жіночої гонці переслідування на 15 кілометрів Валентина Шевченко завершИла змагання 14-ю, відставши від лидера на две хвилини. Тетяна ЗавалІй стала 31-ю, Віта Якимчук 46-ю. Марина АнцибОр, на жаль, не змогла фінішувати.

1\8 ЛІГИ ЧЕМПІОНІВ ТА 1/16 ЛІГИ ЄВРОПИ
Ліга Чемпіонів та Ліга Європи вийшли з зимової сплячки. У перших матчах 1/8 фіналу
найпрестижнішого клубного європейського турніру Ліон у Франції переміг мадридський Реал 1-0. МілАн у Італії поступився англійському Манчестер Юнайтед 2-3. Баварія у Мюнхені здолала італійську Фіорентину 2-1, а ПОрту – з таким саме рахунком англійський Арсенал. 23 та 24 лютого зіграють Олімпіакос - Бордо, Штутгарт – Барселона, ЦСКА - Севілья та Інтер – Челсі. У першому матчі 1/16-ї Кубка Європи донецький Шахтар на виїзді англійському Фулхему. У той же час, чемпіон Росії – казанський Рубін розтрощив ізраїльський Хапоель 3-0.

УКРАЇНА
БУДІВЕЛЬНИК, КИЇВ ТА АЗОВМАШ У ФІНАЛІ 4-ОХ
До Фіналу Чотирьох Української баскетбольної Суперліги вийшли столичні  «Будівельник» та БК Київ, яки двічі виграли у львівської «Політехніки» та МБК «Миколаїва», відповідно. БК Одеса переміг на рідному паркеті Азовмаш 79-76, але залишив турнір, тому що у Маріуполі поступився у 37 очок 58-95. Запорізький Ферро-ЗНТУ двічі переграв южненській Хімік 88-79 та 93-73.