Новости >> Мир >> Австралійські полярники виявили в Антарктиді каркас літака британської компанії ВІКЕРС


Австралійські полярники виявили в Антарктиді каркас літака британської компанії ВІКЕРС

АНТАРКТИДА
 МАЙЖЕ 100 РОКІВ ПІД ВОДОЮ
Австралійські полярники виявили в Антарктиді каркас літака британської компанії ВІКЕРС, який пролежав в льодах з 1914 року. Моноплан був зроблений в 1911 році - лише через вісім років після того, як в повітря піднявся самий перший літак у світі братів Райт. В Антарктиду машина потрапила в складі експедиції австралійського дослідника Дугласа Моусона, який переобладнав його у наземний тягач для саней. Аварія сталася під час демонстраційного польоту, після якого Моусон мав намір зробити на ньому першого у світі переліт через Антарктиду з Австралії до Великобританії.
Для того, щоб машину можна було використовувати як тягач, дослідник оснастив її лижами, одна з яких, поміщена в хвостовій частині фюзеляжу, виконувала функцію керма. Рух здійснювався за рахунок тяги, яку створював пропелер. В Антарктиді літак довелося залишити через те, що його двигун не витримав сильних морозів. Згодом він був знятий з фюзеляжу і відправлений виробнику.
За той час, що машина пролежала в льодах, через поступове танення вона зрештою опинилася під водою. Літак знайшов один з членів місії, яка займалася його пошуками протягом трьох років.

Мішель БЕРРІ
Нам дуже сильно пощастило: знахідка була зроблена випадково, під час відливу, який стався у фазу так званого «блакитного місяця» - тринадцятого на рік повного місяця, яке спостерігається раз на кілька років.
Якби дослідники потрапили в те ж саме місце в будь-який інший день, вони б так і не виявили частини конструкції.
Наприкінці січня каркас літака буде переправлений до Австралії. Тим часом члени експедиції ще не вирішили, вивезти літак з континенту для реконструкції або залишити в Антарктиді як експонат.

 

 


Спасибо, если добавите эту статью в:
rss подписка на новости

RSS подписка

Подпишись,
чтобы ничего не пропустить

  • Последние

  • Читаемые