Новости >> Мир >> КИТАЙ ОБІГНАВ НІМЕЧЧИНУ


КИТАЙ ОБІГНАВ НІМЕЧЧИНУ

СТОСУНКИ ГРУЗІЇ І РОСІЇ НАЛАГОДЖУЮТЬСЯ

ГРУЗІЯ

Пряме повітряне сполучення між Грузією і Росією, перерване майже півтора роки тому, відновлено. У московському аеропорті "Домодедово" приземлився літак Як-42 грузинської авіакомпанії Georgian Airlines. Мінтранс РФ дозволив грузинській авіакомпанії виконувати чартерні польоти по маршруту Тбілісі - Москва - Тбілісі з 8 по 10 січня, а також 9 і 10 січня по маршруту Тбілісі - Санкт-Петербург - Тбілісі.

"ЄВРОСТАР" ЗНОВУ ЗАСТРЯГ ПІД ЛА МАНШЕМ
ФРАНЦІЯ
Потяг "Євростар" знову застряг під Ла Маншем - на півдорозі між континентальною Європою і Великобританією. У тунелі він простояв більше години. На питання журналістів про причини збою представники "Євростар" лише сказали: "Проблеми зі зчепленням". Два тижні тому компанія "Євростар", яка експлуатує залізничний тунель під Ла Маншем, опинилася в центрі великого скандалу - тоді через раптові холоди в тунелі зупинилися відразу п'ять поїздів. Несправність усували кілька днів. Понад 50 тисяч пасажирів напередодні Різдва не могли потрапити додому. Багато з них ночували на вокзалах.

ХРИСТИЯНСЬКІ ЦЕРКВИ ЗАЗНАЛИ НАПАДУ
МАЛАЙЗІЯ

Три християнські церкви в столиці Малайзії Куала-Лумпур зазнали нападу. Це сталося напередодні запланованих акцій протесту представників мусульманської громади. В одній з церкОв запальною бомбою повністю розгромлений адміністративний корпус. Дві інші будівлі через вибиті вікна закИдали пляшками з "коктейлем Молотова". Обурення деяких мусульманських груп викликало рішення суду, що дозволяє немусульманам використовувати слово "Аллах". Раніше на одне з католицьких видань - газету The Herald - була накладена заборона за те, що на її сторінках фігурувало слово "Аллах". Три роки потому Верховний суд Куала-Лумпур переглянув рішення і зняв заборону.

КИТАЙ ОБІГНАВ НІМЕЧЧИНУ

КИТАЙ
Китай обігнав Німеччину за обсягом експорту і посів перше місце в світі. За десять місяців минулого року КНР продала товарів більш ніж на трильйон доларів. Пекін ефективно відреагував на спричинені американською кредитною кризою проблеми з експортом. Спеціальні програми на підтримку кон’юнктури призвели до того, що темпи економічного зростання в Китаї не обвалилися. Два роки тому Китай обігнав Німеччину за економічним потенціалом. Експерти очікують, що цього року КНР усуне з другого місця Японію. На першому поки що залишаються США.

ЦІНА ЯПОНСЬКОЇ ВАЛЮТИ ЗНИЗИЛИСЯ
ЯПОНІЯ
Ціна японської валюти знизилися до мінімального значення з серпня 2009 р. до 93,37 ієни за долар, після того, як новий міністр фінансів Японії Наото Кан, який нещодавно вступив на свою посаду, заявив, що виступає за подальше незначне ослаблення курсу ієни. На цьому фоні за підсумками торгів подорожчали акції компаній, що одержують значну частину виручки від продажів за межами Японії. Зокрема, цінні папери найбільших японських виробників автомобілів Toyota Motor Corp. та Honda Motor за підсумками торгів подорожчали майже на 3%, а Nissan Motor - на 2% відповідно.


Спасибо, если добавите эту статью в:
rss подписка на новости

RSS подписка

Подпишись,
чтобы ничего не пропустить

  • Последние

  • Читаемые