Новости >> Мир >> НАТО планує найбільшу військову операцію в Афганістані


НАТО планує найбільшу військову операцію в Афганістані

АФГАНІСТАН, НІМЕЧЧИНА
НАЙБІЛЬША ОПЕРАЦІЯ ПРОТИ ТАЛІБІВ
НАТО планує найбільшу військову операцію в Афганістані, метою якої є боротьба з талібами. В операції візьмуть участь близько п’ятнадцяти тисяч військових сил коаліції. Точний час початку операції не повідомляється, проте в останні декілька днів вертольоти НАТО скидали в районі міста Марджа листівки із закликом покинути місто. Тридцять тисяч осіб вже виїхали в сусідні провінції.

Операція під назвою "Муштарак", що в перекладі з пушту означає "разом" повинна початися найближчим часом. Вона стане найбільшою з початку війни в Афганістані в 2001 році.

Річард ХОЛБРУК, спеціальний представник США
Переговори та військові операції ведуться паралельно. Звичайно, успіх у збройних діях позначиться і на переговорах. Ми визнаємо та розуміємо важливість кожного з цих компонентів нашої політики в Афганістані. Вони повинні розвиватися одночасно. Ми довго не визнавали важливості переговорів, і вони не є альтернативою для військових операцій. Успіх можливий лише за участю обох компонентів.

Місто Марджа залишається одним з найбільших населених пунктів на півдні країни, що знаходиться під контролем бойовиків. Його населення складає близько вісімдесяти тисяч осіб. За деякими оцінками, в регіоні діє близько тисячі бойовиків-талібів.

Залмі ХАН, мешканець Марджи
Ми залишили наше селище, тому що наближається війна і бомбардування. Я хочу врятувати життя моїх дітей та усю свою сім’ю.

Хаджі Ахтар Мохаммед, мешканець Марджи
В нашому селищі проходитиме військова операція для того, щоб вберегти нас від подальшої безпеки. Я вирішив залишити Марджу і ми прямуємо до Лашкар-Га для того, щоб винайняти там будинок.

44 країни-учасниці місії ISAF під командуванням НАТО в Афганістані мають намір розширити свою військову присутність, перекинувши туди додатково 39 тисяч військовослужбовців. Проте, це буде своєрідним марш-кидком на фінішній прямій. Як заявив генеральний секретар альянсу Андерс Фог Расмуссен, до 2014 року НАТО поступово виведе свої сили з Гіндукушу. Виведення військ, за його словами, почнеться в середині 2011 року.


Спасибо, если добавите эту статью в:
rss подписка на новости

RSS подписка

Подпишись,
чтобы ничего не пропустить

  • Последние

  • Читаемые