Новости >> Мир >> Президент США Барак Обама запропонував Кубі «новий старт».


Президент США Барак Обама запропонував Кубі «новий старт».

ТРИНІДАД Й ТОБАГО:

Президент США Барак Обама запропонував Кубі «новий старт». Про це він повідомив під час самміту лідерів країн Північної та Південної Америки в столиці Тринідаду й Тобаго.

У роботі самміту беруть участь голови держав й урядів тридцяти чотирьох країн Західної півкулі. Головними темами зустрічі є світова економічна криза, міграційні питання, боротьба з незаконним обігом наркотиків та глобальні зміни клімату.
Під час зустрічі Президент Барак Обама заявив, що США прагнуть «нового старту» у відносинах з Кубою, та «рівноправного партнерства» з усімА країнами американського континенту.

Барак ОБАМА, Президент США
«Я готовий до діалогу з Кубою з широкої низки питань – починаючи з наркотиків, міграції та економічних питань й прав людини, свободи слова та демократичних реформ. Я не зацікавлений просто у переговорах як таких. Але я вірю, що ми здобудемо успіху у налагодженні американо-кубинських відносин.»

Проте, самого лідера Куби на самміт Америк не запросили: членство країни в Організації американських держав призупинили в 1962му році за ініціативою США. Але останнім часом Гавана й Вашингтон почали робити примирливі заяви. Президент Венесуели Уго Чавес погрожував накласти вето на підсумкову декларацію наради через те, що Куба на нього не допущена.Тим не менш лідери Венесуели й США дружньо привітали один одного під час зустрічі.

 

Уго ЧАВЕС, Президент Венесуели
«Я впевнений, що у Президент Обама, як і в мене, немає жодних причин відкладати  для налагодження відносин між нашим країнами. Я ціную, що президент Обама подав мені руку. Я кажу йому те, що сказав президентові Бушу 8 років томУ: «Я хОчу бути вашим другом.»

Чавес часто критикував домінування США на американському континенті. Утім, Обама сказав, що бачить партнерство з сусідами рівноправним.  Саме самміт Америк він назвав початком нового розділу у взаємодії країн-учасниць між собою.


Спасибо, если добавите эту статью в:
rss подписка на новости

RSS подписка

Подпишись,
чтобы ничего не пропустить

  • Последние

  • Читаемые