Новости >> Мир >> Відомий фестиваль класичної музики пройшов у провінційному містечку Таруза


Відомий фестиваль класичної музики пройшов у провінційному містечку Таруза

 Життя кожної талановитої людини змінює плин часу - та світ взагалом - на краще. Так, завдяки беззаперечному талантові піаніста Святослава Ріхтера мешканці маленького містечка на теренах Росії отримали можливість насолоджуватись високою музикою.

 Відомий фестиваль класичної музики пройшов у провінційному містечку Таруза, що знаходиться у 100 кілометрах від Москви. Свято високой музики носить ім”я всесвітньо відомого піаніста Святослава Ріхтера, прихильники якого з усього світу з”їжджаються до Тарузи. На початку 1960 року, коли  втома від шаленого ритму життя і галасу великого міста досягла межі, Ріхтер віддав перевагу спокою невеличкого містечка – він побачив мальовничу Тарузу і вирішив проводити тут найкращі миті свого життя. У 1993 році – тобто за три роки до власної смерті -  музикант вирішив започаткувати фестиваль – і тим самим здійснив свою давню мрію – від нині класична висока музика стала доступною і для мешканців маленького міста. Від тоді в Тарузу з”їжджаються найвідоміші виконавці та музиканти світового рівня - протягом 16 років цей фестиваль викликає захоплення мешканців та гостей:
 Ганна ФІЛЛІПОВА,  художник:
«Я учусь слушать музыку, я сама художник, и вот с тех пор, как я стала ходить на фестивали – я каждый раз с волнением жду, что же будет происходить сегодня – огромное удовольствие от того, что человек как-то очень органичен.»
 Новомир ПИСАРЕНКО, друг Святослава РІХТЕРА:
«Как-то ему всегда были дороги именно музыкальные традиции в провинции, и у него в жизни было много моментов, когда он делал концерты не в Москве или других городах Европы, а вот именно в провинции»
Саме Новомир Писаренко з дружиною допоміг Ріхтеру заснувати однойменний фонд, також вони стали постійними організаторами фестивалю у Тарузі – зараз же организаційними питаннями займається син Писаренків – Святослав. За честь виступати у камерному залі вважають музиканти світового рівня – у цьому році на сцену вийшов британський співак Крістіан Фельнер, йому акомпанував російський піаніст Вячеслав Попругін, - разом вони представили програму «еволюція класичної музики – від Генделя до сьогодення». Так справдилась заповітна мрія Крістіана Фельнера – він мав змогу не тільки відвідати музей маестро Святослава Ріхтера, але й особисто засвідчити своє захоплення:
 Крістіан  ФЕЛЬНЕР, співак з Великобританії:
«Мене цікавлять усі подібні заходи – а цей особливо – оскільки його присвячено пам»яті Святослава Ріхтера, який мене захоплює як музикант. Мати змогу виступити тут – справжнє задоволення для мене і, звісно, честь. Заходи такого рівня далекі від сучасного шоу-бизнесу – тут не має місця бруду – лише відпочинок, спокій, тепло – і це чудово»
 Ріхтер збудував невеликий будинок у сільській місцевості Тарузи – життя та беззаперечний талант маестро навіть після його смерті викликають бажання відвідати місце, де він творив свої музичні шедеври. Так з”явилась певна традиція – приходити до старого помешкання та запалювати свічки у знак пошани - це також своєрідна подяка публіки:
 В”ячеслав ПОПРУГІН,  піаніст:
«Прием публики, наверно, это влечет больше всего, потому что публика удивительная - очень воспитанная, тут  можно экспериментировать, мы готовили тут такие программы с которыми вряд ли выступишь в Москве»
 Нагадаємо, славетний фестиваль Святослава Ріхтера відбувається двічі на рік – взимку та влітку - він розпочинається  наприкінці липня, а першого серпня – у день смерті піаніста - усі присутні шанують пам”ять композитора. 

 


Спасибо, если добавите эту статью в:
rss подписка на новости

RSS подписка

Подпишись,
чтобы ничего не пропустить

  • Последние

  • Читаемые