Новости >> Украина >> Розвиток дитини, починаємо говорити. Вправи та завдання


Розвиток дитини, починаємо говорити. Вправи та завдання

вправи розвиток мовленняЩойно дитині виповнилося два роки, як вона активно починає розмовляти і всі навколо її вже розуміють. Починають формулювати свою думку, знають багато слів, добре їх поєднують у щоденному вжитку. Починають користуватися в своєму мовлені займенниками. По дорозі з садочку розповідають, як минув день, описує все навкруги. Розуміє коли темно, ніч, сонячно. Може висловити свої відчуття та враження холодно, страшно, смачно, весело. Саме в цей особливий період для батьків постає завдання не втратити дорогоцінний час. Не потрібно водити дитину на заняття вивчення англійської, та всі на в круги гуртки. Навчити грамоти, правильно висловлювати свої думки та формулювати речення в першу чергу завдання батьків. Щодня поповнювати словниковий запас, розповідати навіщо потрібні речі, які нас оточують, їсти щодня та спати. Для ігор та розвитку використовуйте дитячі книжечки, альбом для творчості, зошит з аплікації, ліплення. Граючись пояснюйте кожну дію, а малюк буде намагатися вести розмову, задавати питання та розвивати своє мовлення.  Існує багато вправ для покрашення мови малюка розглянемо найважливіші.

Гра на вироблення асоціації та вживання «Я», «Ти», «Ми»

Як не дивно, втім найскладніше пояснити дитині як правильно використовувати у вжитку займенники «Я», «ТИ», «МИ». На роз’яснення піде багато часу, тому наберіться терпіння і постійно виправляйте. Адже тут все залежить від розвитку мислення Вашої дитини, та сприйняття себе як особистість. Пропонуємо вправу, яка формує самосвідомість у дитини.
Всі діти люблять бігати та стрибати, от в грі і будемо навчатися. Запропонуйте гру під музику, а щойно наступає тиша, ви промовляйте «я» кожен учасник мама, тато, дитина повинні вказати на себе. Щойно «ти» показати на сусіда. Спочатку потрібно буде допомагати керувати пальчиком, але вже наступного разу дитина вправно гратиме сама.
Далі можна гру розбавити і доторкнутися, коли лунає «я» до себе, а «ти» до сусіда.

Вчимо дієслова, говорили закінчення правильно

Проблема з дієсловами починається з дитинства із-за вжитку в мову російських слів. Дитина чітко знає і вживає слова «бігаю», «стрибаю», а потім аналогічно використовуючи цю модель говорить «плакаю», або замість «лечу» використовує не вірне закінчення «летю». Знову виправляємо в грі. Нехай малюк почне використовувати займенники «я», «ти», «ми» у використанні разом із словом «лечу». «Я лечу», «ти летиш», «ми летимо». І так постійно відмінюйте, кожне слово, яке малюк говорить не вірно. Щоб був позитивний результат, зацікавте процесом, грайте в ігри рухомі, а відпочивайте з грамотою.

Вчимо віршик, лічилки

Далеко не кожна дитина відразу вимовляє всі звуки «с», «з», «ч», «щ», «ч» та звісно «р». Деякі діти путають букви, хоча окремо добре їх вимовляють. Не треба чекати віку, що можливо переросте і сама виправить дитина. Не обов’язково бігти до логопеда на заняття, треба займатися особисто. Адже чужа людина не завжди добре впливає на маленьку дитину, ви найрідніша людина, тому Вас маля послухає. Почніть вчити лічилки, віршики, загадки, які чудово тренують артикуляцію не тільки малим, але й дорослим. Придумайте свої особливі віршики, з проблемними буквами та звуками. Головне акцентуйте увагу на проблемних буквах і вимовляйте гучніше та чіткіше.

Отже, шановні батьки слідкуйте за своєю мовою, щоб діти вчилися правильно говорити. І не соромтеся поправляти себе, малюк зрозуміє, що можна виправитися і продоїти говорити грамотно, а далі і писати грамотно.

 


Спасибо, если добавите эту статью в:
  • Последние

  • Читаемые

  • Интересное