Новости >> Украина >> СВЯТИЙ ВЕЧІР ТА РІЗДВО


СВЯТИЙ ВЕЧІР ТА РІЗДВО

ОДЕСА

СВЯТИЙ ВЕЧІР ТА РІЗДВО

Православні християни готуються зустріти Різдво Христове - один з найбільших релігійних свят для слов’ян. Напередодні, шостого січня відзначається Святий Вечір або надвечір’я Різдва. В цей день в усіх храмах після Божої літургії справляються особливі богослужіння.
За традицією, в Святий Вечір віруючі дотримуються суворого посту  до самого вечора і куштують їжу лише після появи у небі першої зірки, що символізує Віфлеємську. Утримання від їжі в надвечір’я Різдва завершує сорокаденний Різдвяний піст. Вечірня трапеза в цей вечір складається з особливої їжі – дванадцяти спеціальних страв, серед яких головне місце займала кутя з розварених зерен пшениці або рису з медом, горіхами та ізюмом.
Ігор ДРОГОВОЗ, протоієрей Храму св. мучеників Адріана та Наталії
Все мы активно готовились к нему, к его встрече, к Рождеству Христову. 40 дней постились, старались сделать как можно больше добрых дел с тем, чтобы вместе с волхвами прийти к Вифлеемской пещере, увидеть мессию и принести ему свои дары. Тогда волхвы принесли золото, ладан и смирну, а мы приносим свое сердце, которое очищено постом, очищено покаянием.
А вранці сьомого січня, коли наступає довгоочікуване Різдво, на усіх чекають справжні веселощі з колядками, вертепами, подарунками, м’ясними делікатесами і зігріваючими напоями, ходінням ряджених по дворах та катанням на санчатах.

 


Спасибо, если добавите эту статью в:
rss подписка на новости

RSS подписка

Подпишись,
чтобы ничего не пропустить

  • Последние

  • Читаемые